آئین تکریم و معارفه مسؤل بسیج دانشجویی واحد ورامین- پیشوا برگزار شد

۱۹ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۱ کد : ۲۳۷ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۱۳۳۷

مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشواو قرچک با حضور اعضاء هیأت رئیسه ،مسئولان ناحیه بسیج دانشجویی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این واحد دانشگاهی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدورامین-پیشواوقرچک در این مراسم طی سخنانی در خصوص تبیین جایگاه و اهمیت ویژه بسیج دانشجویی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی نماد آینده نگری و دوراندیشی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است و امروز با گذشت بیش از سه دهه از حضورش در فضای عمومی دانشگاه ها، به یکی از تشکل های مؤثر دانشجویی تبدیل شده است.

دکتر حسینعلی شیبانی با تشریح شاخصه های مهم این نهاد ارزشمند دانشجویی عنوان کرد : مشخصه دانشجویی و رسالت انقلابی بسیج دانشجویی، حکایت از اهمیت راهبردی و نقش بنیادین آن در حرکت به سمت «دانشگاه اسلامی» دارد.

 

تبعیت از ولایت فقیه رمز پیروزی همیشگی ملت ایران است

این مقام مسؤل دانشگاهی خاطر نشان کرد: تا دیروز ملت ایران فقط در جبهه نظامی و جنگ سخت با دشمن می جنگید اما امروز در جنگ نرم نیز به مقابله با ابرقدرت‌های جهان مشغول است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدورامین - پیشواوقرچک با اشاره به نقش بسیج دانشجویی در راه مبارزه با جنگ نرم دشمنان عنوان کرد: بسیج دانشجویی پایگاه انقلاب اسلامی است و با توجه به تشدید جنگ نرم دشمن علیه ملت ایران، یکی از وظایف مهم و اساسی بسیج دانشجویی داشتن برنامه و استراتژی در جهت مقابله با تهدیدات نرم استکبار است.

این مسئول دانشگاهی اضافه کرد: حضور جوانان غیرتمند و مؤمن در تشکیلات بسیج آگاه و بیدار وهمچنین تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، رمز پیروزی ملت ایران در مبارزه با استکبار بوده است  و بحمدلله این تبعیت از ولایت سرلوحه همیشگی بسیج بوده است و همه ما باید از این دیدگاه الگو بگیریم.

گفتمان انقلاب اسلامی در تفکر ناب بسیج تجلی یافته است

شیبانی با اشاره به فرمایشی از امام راحل عظیم الشأن(ره) افزود:اگر بر کشوری ندای دلنشین تفکـر بسیـجی طنین انداز گردد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و الا هر لحظه باید منتظر حادثــه باشیم.

وی ادامه داد: با نادیده گرفتن تفکر ناب بسیج به سختی می توان از آرمان و مبانی انقلاب اسلامی سخن گفت ،به تعبیر دیگر باید گفت که گفتمان انقلاب اسلامی در تفکر ناب بسیج تجلی یافته است.

بسیج دانشجویی فضایی بیدارکننده در مقابل جنگ نرم و محیطی مطلوب برای تولید علم و دانش است

در ادامه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران بسیج دانشجویی را بازوی فرهنگی دانشگاه خواند و بر دفاع از ارزشها و مبانی اسلامی و بیداری در مقابله با جنگ نرم دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام تاکید کرد.

درویش با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با بسیج دانشجویی، خواستار ایجاد محیطی تعاملی برای تولید علم و دانش، و در کنار آن، دفاع از ارزش‌ها و مبانی اسلامی شد و خطاب به حاضران خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی وظیفه دارد تا با پیروی از منویات مقام معظم رهبری ضمن تعامل با مسئولین دانشگاهی، با بهره‌گیری از رویکردهایی همچون قدرت جریان‌سازی، مطالبه‌گری، آرمان‌گرایی و ...فضایی بیدارکننده برای دانشجویان در مقابله با جنگ نرم ایجاد کرده و محیطی مطلوب برای تولید علم و دانش و در کنار آن، دفاع از ارزش‌ها و مبانی اسلامی مهیا کند.

در بخش دیگری از این جلسه مهندس ابوالقاسم هوشمند به گزارش عملکرد سه ساله این حوزه پرداخت و مهندس هداوند میرزایی به تبیین اهداف و برنامه های پیش رو اشاره کرد.

در پایان این مراسم از زحمات مهندس ابوالقاسم هوشمند و میلاد کریمی ازمسئولین سابق حوزه بسیج دانشجویی تقدیر و حکم مهندس هداوند میرزایی به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین –پیشوا قرائت و به ایشان اعطاء شد.

این گزارش حاکی است، حوزه بسیج دانشجویی این واحد دانشگاهی همواره به عنوان یکی از پر افتخارترین حوزه های در سطح استان و کشور مطرح بوده و بارها با دریافت لوح افتخار سازمانی در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی در سطح کشور درخشیده است.


نظر شما :