تجمع باشکوه دانشگاهیان واحدورامین-پیشوا در پاسخ به اظهارات ترامپ

۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۷ کد : ۲۸۶ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۵۰۲

فرمانده سپاه ناحیه ورامین در تجمع اعتراض آمیز دانشگاهیان نسبت به اظهارات ترامپ با بیان این که آمریکا در پی ایجاد تفرقه در کشور است، گفت: هیچ وقت با آمریکا سازش نخواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی این واحد دانشگاهی سرهنگ داود اصغری در تجمع بزرگ دانشگاهیان که در مقابل مسجد دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا برگزار شد، در سخنانی ضمن تقدیر از همه دانشگاهیان و افرادی که در تجمع حضور پیدا کردند، گفت: این تجمع برای اعلام انزجار نسبت به سیاست های پلید و کثیف آمریکا شکل گرفته است

.

وی اضافه کرد: امروز در آمریکا دیوانه ای مانند ترامپ بر سر کار آمده است و اظهاراتی دارد، اما این اظهارات برای ما تازگی ندارد، آمریکا  ۴۰ سال است که در این کشور این حرکات را آغاز کرده است.

اصغری افزود: دسیسه ها و خصومت های آمریکا طی سالیان گذشته به ما نشان داده شده و در مقاطع مختلف تاریخ به یاد داریم که این خصومت علیه استقلال ما بوده است، چرا که این انقلاب با شعار استکبار ستیزی و حمایت از مظلومین جهان آغاز شده و با همین شعارها در برابر استکبار جهانی خواهد ایستاد.

وی با اشاره به سخن حضرت امام خمینی(ره) که می فرمودند؛ آمریکا شیطان بزرگ است و رابطه ما و آمریکارابطه گرگ و میش است، گفت: کودتای ۲۸ مرداد در تاریخ ما ثبت و ضبط شده است، حرکتی که خود آمریکایی ها به این اقدام جهت براندازی حکومت و دولت مردمی اعتراف کرده اند

.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین در ادامه با بیان این که در حادثه طبس دست خدا به یاری مردم ایران آمده است، افزود: یاری و کمک خداوند بود که نگذاشت دسیسه های دشمنان عملی شود و این انقلاب ماند، در جنگ تحمیلی نیز باز هم ردپای آمریکا دیده می شود که پس از دیدار صدام با مسئولین در مرز اردن مجوز حمله به ایران را برای دشمن صادر می کند و اسناد موجود در تاریخ نشان می دهد، که آمریکا همواره علیه ایران فعالیت کرده و هیچ گاه از خصومت با کشور ما دست بر نداشته است و ما با رهبری ولی فقیه زمان توانستیم این مراحل را پشت سر بگذاریم.

اصغری بیان داشت: همه ما شاهد بوده ایم که در سال ۱۳۶۷ هواپیمای مسافربری ایران با ۲۹۰ نفر انسان بی گناه مورد حمله وحشیانه آمریکا قرار گرفت، امروز این کشور باچه رویی از حقوق بشر صحبت می کند.

وی با بیان این که در مقابل استکبار جهانی باید ایستادگی کنیم و سازشی در کار نیست، اظهار داشت: از تاریخ باید عبرت بگیریم و از کشورهایی که راه سازش آمریکارا پیش گرفته اند درس بگیریم، به طور مثال مردم ژپن برای آزادسازی چند جزیره، سالیان سال است که با آمریکا سازش کرده اند و امتیاز می دهند، اما دو نسل ژاپن هنوز چشم به راه آزادسازی این دو جزیره دوخته است، کشور ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا سه دهه به آمریکا التماس می کند و همچنان در انتظار است

.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین گفت: اگر امروز صحبت از ایستادگی و مقاومت در مقابل این دشمنان می کنیم ما را محکوم به جنگ طلبی می کنند، دسیسه آمریکا است که ما را به تفرقه در جامعه دچار کنند و اگر ما یک قدم عقب برویم آنها چندین قدم به جلو می آیند و هیچ حد و مرزی برای خواسته های آنان وجود ندارد.

وی گفت: نسخه نجات بخش ما ایستادگی در برابر دشمنان است، آن ها ناراحت و نگران این هستند که در کشور ما حرفی برای گفتن ندارند و هیچ معادله ای در منطقه بدون حضور ایران شکل نمی گیرد، وضعیت آمریکا بر عکس جنگ روانی که انجام می دهند بسیار وخیم بوده و این کشور با 19 هزار میلیارد دلار بدهی ورشکسته اقتصادی است ،43 میلیون نفر در این کشور زیر خط فقر بوده و 25 میلیون خانوار نگران معیشت خود هستند.

اصغری بیان داشت: زمان فروپاشی امپراطوری آمریکا نزدیک است و سازمان های جاسوسی آمریکا گفته است که سال 2035 سال فروپاشی امریکا خواهد بود، کشورهای اروپایی دیگر به فرمان های امریکا گوش نمی دهند و کشور روسیه هم به همین سو حرکت می کند و می دانند تا 15 الی 20 سال آینده جهان به این سو متمایل خواهد شد و تغییری اساسی در جهان ایجاد می شود.

وی بیان داشت:تنها راهی که بر روی معادلات آینده اثر بگذاریم این است که در جریانات حل نشویم و مقاومت کنیم و در آن روز نقش خودمان را ایفا کنیم.

اصغری افزود: گفتمان ترامپ از سر استیصال و بیچارگی بوده و این فرد دیوانه ای است که دست چدنی آمریکا را نشان می دهد، کسانی که دلبسته این بودند که می شود با امریکا مذاکره کرد به این نتیجه رسیدند و خوشبختانه این اتحاد در کشور ما به خوبی شکل گرفته است.

در حاشیه این مراسم دکترحسینعلی شیبانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا در حاشیه این تجمع اعتراض آمیز گفت: امروز اتحاد میان مردم و مسئولین در ایران اسلامی بیش از گذشته و بیشتر از قبل می باشد و رییس جمهور آمریکا باید بداند که مردم ایران از مواضع خود کوتاه نمی آیند و همواره  گوش به فرمان رهبر عظیم الشان هستند و این فرد کوتاه فکر نمی تواند با لجاجت و سخن پراکنی های بدون پشتوانه و نادرست به اتحاد و همدلی و یکرگی مردم ایران با یکدیگر خدشه ای وارد کند.

یکی از دانشجویان این دانشگاه در گفتگو با خبرنگاران حاضر در مراسم اظهار داشت: اظهارات رییس جمهور آمریکا برای ما به عنوان یک ایرانی مسلمان به هیچ عنوان قابل پذیرش و چشم پوشی نیست و همه ما دانشجویان امروز در این مکان گرد هم آمده ایم تا با تمام قدرت اعتراض و خشم خود را نسبت به این فرد بی منطق و سخنرانی احمقانه اش اعلام کنیم.

گفتنی است که این تجمع اگرچه تجمع دانشگاهیان نام گرفته بود اما توسط آحاد مردم از همه اقشار پیر و جوان تشکیل شده بود و همگی متفق و یکپارچه بانگ مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار را سر داده بودند

.


نظر شما :