حضور مردان دانشگاه ایمان و شهادت در دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا

۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۷ کد : ۳۳۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۷۷

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا از آئین استقبال ، وداع و تشییع پیکر دو شهید گمنام در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت : در ایام سوگواری صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) فضای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مردان دانشگاه ایمان، جهاد و شهادت عطرآگین خواهد شد.


دکتر حسینعلی شیبانی با اعلام این خبر افزود: با پیگیری های صورت گرفته این واحد دانشگاهی و موافقت کمیته جستجوی مفقودین، پیکر مطهر دو شهید خوشنام دوران دفاع مقدس همزمان با ایام فاطمیه  طی روز های 29 و 30 بهمن ماه ، خطه شهید پرور و ولایتمدار دیار 15 خرداد را متبرک به حضور معنوی خود خواهند کرد.

این مقام مسؤل در خصوص پیام حضور این شهدا در جامعه افزود: شهدا می آیند تا با حضور خود یادآور شوند که همواره باید با تمام قوا مدافع مبانی اعتقادی وآرمان های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم و ولایت‌پذیری خود را به رخ دشمنان بکشیم و به آنها  اجازه ندهیم به نیات پلید خود که همان محو ارزشهای والای اسلام و انقلاب است برسند.

شیبانی پیام شهدا را تبیعت و پیروی از ولایت مطلقه فقیه ، مقابله با روحیه استبداد و مظاهر آن و دوستی با مظلومان و کسانی دانست که دل در گرو یاری رساندن به مظلومان جهان دارند و ادامه داد شهدا با ایستادگی و نثار خون خود ملت ایران را از ظلم طاغوت و مستکبران نجات دادند و برای ایران اسلامی عظمت و عزت آفریدند  و وظیفه ما پاسدارای از این میراث گران بهاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشواو قرچک تأکید کرد امروز به برکت خون شهدا پرچم انقلاب اسلامی در گوشه گوشه جهان برافراشته شده است و به هر میزان که در طول تاریخ بتوانیم یاد و خاطره شهدا را زنده نگاه داریم به همان میزان کشور را در برابر تهاجمات دشمنان واکسینه کرده‌ایم چرا که شهدای ما جان خود را فدای آرمانهایی ارزشمندکرده‌اند.

دکتر حسینعلی شیبانی خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته با مسؤلان منطقه و در راستای بهره مندی حداکثری از این فرصت پیش آمده مقرر شده است آئین استقبال از این عزیزان در شهرستان قرچک در روز یکشنبه 29 بهمن ماه همزمان با نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد جامع این شهرستان صورت گرفته و سپس برنامه وداع در همان روز در مسجد صاحب الزمان(عج) شهرستان ورامین همزمان با نماز مغرب و عشاء و با حضور با شکوه اقشار مختلف مردم قدر شناس برگزار می شود.

وی در ادامه برنامه ریزیهای انجام گرفته افزود: هم چنین مراسم وداعی روز 29 بهمن ماه  ساعت 21 شب در صحن مطهر امامزاده جعفر (ع) برگزار و در نهایت پیکر این عزیزان روز 30 بهمن از ساعت 10 صبح از میدان سپاه تا مقابل مسجد دانشگاه آزاد اسلامی پیشوا با حضور دانشگاهیان و اقشار مختلف مردم تشییع و تدفین خواهند شد.

شیبانی در پایان اظهار امیدواری کرد اقشار مختلف مردم و دانشگاهیان در مراسم های استقبال، وداع و تشییع و تدفین این شهدا حضور چشم گیری خواهند داشت و یکبار دیگر با آرمانهای شاگردان پیر جماران بیعت خواهند بست.


( ۲ )

نظر شما :