جشنوراه غذای سالم در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۶ کد : ۴۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۵۸
همزمان با هفته سلامت و روز جهانی ماما جشنواره غذای سالم با حضور اعضاء هیأت رئیسه و دانشجویان در دانشکده پرستاری و مامایی این واحد دانشگاهی برگزار گردید.
جشنوراه غذای سالم در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ، اعضاء هیأت رئیسه واحد ورامین – پیشوا ضمن حضور در یکی از کلاس های درس دانشکده پرستاری و مامایی  روز جهانی ماما را به دانشجویان این دانشکده تبریک گفتند . در این دیدار صمیمی حجت الاسلام والمسلمین حسینی با تبریک روز معلم و گرامیداشت  استاد شهید مرتضی مطهری به سجایای اخلاقی این عالم وارسته که به زیبایی علم و اخلاق را با هم درآمیخت اشاره کرد وخطاب به دانشجویان رشته مامایی گفت : هر علمی بدون رعایت اخلاق برای فرد و جامعه بشری بی فایده و حتی موجب ضرر نیز خواهد شد و در نگاه اسلامی، علمی که نفع ندارد ، مطلوب نیست.

معاون فرهنگی اجتماعی واحد ورامین – پیشوا با تأکید بر ارزش کار یک ماما اشاره کرد : اگر یک دانشجو با عشق و علاقه وارد این رشته شود و به تحصیل خود ادامه دهد به نیکی به قدرت لایزال خداوند پی برده و از نظر معنوی این حرفه می تواند به معنای واقعی کلمه انسان را راضی نماید.

سید احمد حسینی با اشاره به عظمت ماه رجب المرجب و میلاد مولود کعبه در این ماه به داستان ولادت استثنائی مولای متقیان حضرت علی (ع) در خانه خدا اشاره کرد و گفت : مریم (س) با آن عظمت که به تصریح قرآن ، معصومه است و فرزند او از پیامبران اولوالعزم بود وقتی درد زایمان او فرا می رسد ، به او دستور داده می شود که محراب و عبادتگاه را ترک گوید و به نقطه دوردستی پناه برد چرا که اینجا عبادتگاه است ، نه زایشگاه ولی فاطمه بنت اسد مادر حضرت علی (ع) را به درون مقدس ترین عبادتگاه ، یعنی کعبه فرا می خواند و با معجزه ، دیوار شکافته می شود و در برخی منابع آمده که به فاطمه بنت اسد الهام شد که وارد خانه کعبه گرددو در نتیجه ولادت مولا علی (ع) توسط برترین بانوان بهشتی صورت می پذیرد.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر سیادتی معاون علوم پزشکی واحد و دکتر زنوزی ریاست دانشکده پرستاری و مامایی گزارشی از حوزه های مرتبط ارائه کردند و در پایان اعضاء هیأت رئیسه با حضور در جشنواره غذای سالم که به همت دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی برگزار گردیده بود در یک فضای صمیمی و پرنشاط حاضر شدند .


نظر شما :