جشنواره بزرگ دانشگاه نوآور، عشایر کارآفرین، سلامت و امنیت غذایی در دانشکده کشاورزی برگزار می شود

۰۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۳ کد : ۴۲۰ اخبار تصویری اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۸۴

جشنواره بزرگ دانشگاه نوآور، عشایر کارآفرین، سلامت و امنیت غذایی

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا از برگزاری جشنواره بزرگ دانشگاه نوآور، عشایر کار آفرین، سلامت و امنیت غذایی در راستای تحقق برنامه علمی خبر داد.

حامد زارعی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در ورامین، دست‌یابی به قطب تخصصی در حوزه غذا و امنیت غذایی را در سایه شناخت کامل و همکاری مشترک مراکز علمی نوآور با شرکت‌های تولیدی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی مانند عشایر و کشاورزان منطقه امکان‌پذیر دانست.

وی گفت: در آستانه روز دانشجو و با هدف تحقق دانشگاه مسئله‌محور و با توجه به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و مزیت‌های واحد ورامین-پیشوا و اهتمام در مأموریت پژوهشی و کاربردی غذا و امنیت غذایی که به واحد دانشگاهی ورامین سپرده شده است، جشنواره بزرگ دانشگاه نوآور، عشایر کار آفرین، سلامت و امنیت غذایی با مشارکت عشایر توانمند و شرکت‌های تولیدی و دانشجویان علاقه‌مند برگزار می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ورامین-پیشوا و قرچک یکی از اهداف دانشگاه در برگزاری جشنواره را معرفی توانمندی و ظرفیت‌های این مجموعه دانشگاهی عنوان و بیان کرد: قطعاً برنامه‌ریزی مناسب و رسیدن به اهداف مد نظر در راستای دست‌یابی به قطب تخصصی در حوزه غذا و امنیت غذایی، در سایه شناخت کامل و همکاری مشترک مراکز علمی نوآور با شرکت‌های تولیدی و استفاده از  ظرفیت مردمی مانند عشایر و کشاورزان منطقه امکان‌پذیر است.

زارعی با اشاره به رشد، بالندگی و مسئله‌محوری دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: انقلاب اسلامی فعل توانستن و خواستن را برای ایرانیان صرف کرد و به‌رغم تحریم‌ها و توطئه‌های تمام نشدنی، ملت ما توانسته‌ است مسیر رشد مادی  و معنوی خود را با هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری با موفقیت دنبال کند.

وی نمونه کامل از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی را دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: امروز این دانشگاه توانسته است برای حل مسائل کشور و ارتباط مناسب با صنایع، به تجاری‌سازی و تولید فناوری ورود پیدا کرده و موثر واقع شود.

 زارعی در خصوص چگونگی برگزاری این جشنواره افزود: این جشنواره بزرگ با عنوان «دانشگاه نوآور، عشایرکارآفرین، سلامت و امنیت غذایی» از تاریخ ۱۲ لغایت ۱۵ آذر جاری در دانشکده کشاورزی این واحد دانشگاهی برگزار و همزمان با این جشنواره، غرفه‌های غربالگری سلامت، مشاوره و روان‌شناسی، بهداشت باروری و تنظیم خانواده، ارتباط با صنعت با حضور شرکت‌های تولیدی، صنایع دستی دانشجویان، محصولات عشایر منطقه، مرکز تحقیقات، مرکز رشد، باشگاه پژوهشگران، پایان‌نامه و نشریات علمی برپا شده و به علاقه‌مندان و قشرهای مختلف مردم ارائه خدمات متنوع خواهند داشت.

سرپرست واحد ورامین یادآور شد: همزمان با افتتاحیه این جشنواره، از کارکنان بازنشسته واحد ورامین-پیشوا تجلیل و شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به ریاست دکتر آقامیری و حضور رؤسای واحدهای استان تهران در روز افتتاحیه در این واحد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

 

 


( ۱ )

نظر شما :