بازمهندسی رشته‌های کشاورزی بر پایه دوراندیشی دانشگاه آزاد اسلامی

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۷:۵۷ کد : ۴۷۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۰۰
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک عنوان کرد: بازمهندسی رشته‌های کشاورزی بر پایه دوراندیشی و رسالت اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کلید خورده است.

حامد زارعی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید بر اساس نیازسنجی، دوراندیشی و رسالت اجتماعی خود طرح آمایش و بازمهندسی رشته‌های کشاورزی را بر مبنای نیازها و مزیت‌های مناطق مختلف کشور آغاز کرده است.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را دانشگاهی برآمده از سرمایه مردمی و برخوردار از رویکردی کاملاً اجتماعی برشمرد و گفت: دانشگاه آزاد مفتخر است در کنار اقشار مختلف جامعه قرار گرفته و همین موضوع یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز و برتری بزرگترین دانشگاه حضوری جهان قلمداد می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک به رسالت مهم این دانشگاه برای رفع معضلات اجتماعی تأکید کرد و افزود: دانشگاه اجتماعی موفق برای اینکه بتواند به بهترین شکل ممکن به کمک جامعه خود بیاید، لازم است با شناسایی چالش‌های درگیر جامعه و تکیه بر ظرفیت‌ها و مزایای موجود، برای رفع آنها برنامه‌ریزی و اقدام کارشناسی کند.

 

زارعی با اشاره به وقوع سیل‌های سهمگین اخیر کشور، نزول باران را نشانه رحمت الهی دانست و گفت: این اتفاق مبارک منجر به تغذیه مناسب سفره‌های زیرزمینی آب می‌شود؛ اما چرا باید این رحمت الهی تبدیل به زحمت و ایجاد خسارت برای مردم و کشور شده و خانواده‌هایی را عزادار کند.؟

وی، اهمیت حوزه کشاورزی و تأثیر آن برای مقابله با وقوع چنین حوادث تلخی را یادآور شد و افزود: اقدامات پیشگیرانه یکی از مهم‌ترین کارها برای جلوگیری از این سیل‌های مخرب است و در این حوزه نیاز به متخصصانی که بتوانند با علم، تخصص و به‌صورت زیربنایی و اساسی به رفع عوامل سیل همانند تقویت پوشش‌های گیاهی، جلوگیری از فرسایش خاک، اصلاح احیای مراتع و جنگل‌ها  و ... در مناطق مختلف کشور بپردازند، ضروری است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک با تبیین اهمیت موضوع رشته‌های کشاورزی مانند آبخیزداری، دامپروری و نقش آنها در کاهش معضلات اجتماعی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در رویکرد جدید خود بر اساس نیازسنجی، دوراندیشی و آینده‌نگری آگاهانه، طرح آمایش و بازمهندسی رشته‌های کشاورزی را بر مبنای نیازها و مزیت‌های مناطق مختلف کشور آغاز کرده است.

 زارعی خاطرنشان کرد: قطعاً حوزه کشاورزی به‌عنوان حوزه مهم اجتماعی نیاز به متخصصانی دارد که بتوانند با علم و دانش به‌روز خود، رشد کمی و کیفی و افزایش توانایی‌های مرتبط با این صنعت را فراهم آورند.

وی با ابراز خرسندی از اقدام به‌موقع دانشگاه آزاد تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با شناسایی این نیاز به اجرای طرح بازمهندسی آموزشی، پژوهشی و خدمات فناوری در حوزه کشاورزی ورود پیدا کرده است تا در این حوزه نیز در زمره پیشتازان کشور بدرخشد.


نظر شما :