مردم دشت ورامین زودتر از نقاط دیگرکشور پیام امام را دریافت کردند

۰۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۴ کد : ۴۹۴ اخبار تصویری اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۰
استاندار تهران با اشاره به اینکه نخستین ویژگی قیام مردم ورامین تشکیل هسته های اولیه مقاومت در سراسر کشور بود گفت: مردم دشت ورامین زودتر از نقاط دیگرکشور پیام امام را دریافت کردند.

انوشیروان محسنی بندپی با حضور در دهمین همایش بزرگداشت قیام ۱۵ خرداد که در محل سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد واحد ورامین برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: دشت ورامین خاستگاه تشکیل هسته های اولیه مقاومت و مبارزه با استبداد ستم شاهی در کشور است و اگر بخواهیم تحلیلی به چرایی قیام ۱۵ خرداد داشته باشیم می توان گفت این قیام نقطه آغازین پیروزی انقلاب اسلامی بود.

 

محسنی بندپی افزود: چرایی این قیام ریشه در طراحی چهره جدیدی از استبداد ستمشاهی در قالب پیاده سازی اقدامات ضد دینی صورت داد چرا که به زعم شاه بعد از رحلت آیت الله بروجردی دیگر هیچ مرجع شیعه ای در کشور برای مبارزه با استبداد ستم شاهی وجود ندارد اما امام راحل با دوراندیش و تدبر وارذه عرصه مبارزه شد و شرایطی فراهم شد که لایحه انجمن های ولایتی و ایالتی از سوی شاه ملغی شد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه نخستین ویژگی قیام مردم ورامین تشکیل هسته های اولیه مقاومت در سراسر کشور بود و مرجعیت حرکت ضد استبدادی این قیام در کشور از سوی مردم دشت ورامین شکل گرفت گفت: پیام امام (ره) را مردم انقلابی دشت ورامین زودتر از مردم سایر مناطق کشور دریافت کردند و حرکت انقلابی خودجوش مردم ولایتمدار این خطه آغاز شد.

وی در ادامه بیان داشت: تجربه بعد از پیروزی انقلاب ثابت کرده که آمریکا همواره در مذاکرات به دنبال باج خواهی بوده و این برای ملت شریف ایران پذیرفتنی نیست و اگر بعداز گذشت ۴۰ سال مردم هنوز آمادگی جانفشانی برای انقلاب دارند این امر ناشی از درک عظمت انقلاب اسلامی از سوی آنان است.

محسنی بندپی بیان داشت: انقلاب اسلامی برای مردم دارای دستاوردهای عظیمی نظیر سربلندی و استقلال بوده است و دستاوردهای علمی بعداز انقلاب بی بدیل است و امروز در همه شهرستان ها شاهد احداث دانشگاه که بمنزله مرجعیت واحد علمی هستیم.

استاندار تهران افزود: با توجه به مزیت نسبی منطقه ورامین درصدد تاسیس بزرگترین مرکز دامپروری و کشاورزی در این منطقه هستیم و در ۲ سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان تنها در دشت ورامین برای توسعه و آبادانی روستاها هزینه شده است و همچنین نقش نیروی متخصص متعهد در شکوفایی اهداف انقلاب بی نظیر بوده است.

محسنی بندپی با بیان اینکه در اداره و مدیریت استان تهران حتماً از ظرفیت جوانان که به مثابه بنزین سبز مدیریتی هستند بهره خواهیم گرفت گفت: امروز در گام دوم انقلاب مردم نیازمند ایجاد روحیه امید از سوی مدیران با اقدامات عملیاتی هستند و در این راه باید اولین اقدام عملی در خصوص حفظ انسجام ملی با محوریت همه کسانی که التزام عملی به قانون اساسی و اصل ولایت فقیه دارند صورت بگیرد.

وی در خصوص نگاه کلی به معیشت مردم و رونق تولید در شرایط فعلی نیز بیان داشت: این نگاه کلی نیازمند نگاهی همه جانبه از سوی تصمیم سازان است و باید آگاه باشیم که آسیب های اجتماعی در شرایط کنونی یکی از چالش های پیش روی کشور است و برای تحقق شعار رونق تولید وایجاد اشتغال نیازمند استفاده از کسب و کارهای نوین استارتاپ ها است و قطعاً باید اساتید دانشگاه در ۲ کارخانه بزرگ تولید خودرو ورود پیدا کنند و پیوند بین دانشگاه و صنعت باید رقم بخورد.

استاندار تهران بیان داشت: استانداری تهران با بررسی علمی و تهیه سند آمایش استان نیاز سنجی شهرستان را احصا کرده است و ۴۴ درصد اراضی کشاورزی استان در دشت ورامین قرار دارند توجه به ایجاد اشتغال در این منطقه یکی از اولویت‌ها ست.

محسنی بندپی افزود: برخورداری از آب شرب حل مشکل ات ترافیکی و رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی از اولویت‌های اصلی دولت در این منطقه است و مطالعه و اجرای کمربندی جنوبی ورامین و کمربندی سوم هشتگرد به گرمسار یکی دیگر از اولویت‌های دولت در دشت ورامین است همچنین شهرک گل و گیاه حصار گلی که یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی این شهرستان است تا سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

وی گفت: روز قدس نماد وحدت مسلمانان جهان است ویادگار امام راحل و دفاع از مردم مظلوم فلسطین است و حضور تک تک مردم در راه پیمایی اقتدار قدرت معنایی جمهوری اسلامی را توصیف می‌کند
محسنی بندپی با تاکید بر ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی ورامین خاطرنشان کرد دانشگاه آزاد اسلامی ورامین بزرگترین قطب آموزش عالی در حوزه دامپروری و کشاورزی است.


نظر شما :