انعقاد تفاهم نامه علوم پزشکی تهران با واحد ورامین-پیشوا

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۲ کد : ۵۳۵ اخبار تصویری اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۱۴

در بازدید معاون علوم پزشکی آزاد اسلامی استان تهران از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا، توسعه دانشکده علوم پزشکی واحد ورامین با همکاری واحد علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران در زمینه تبادل استاد و دانشجو در دست اقدام قرار گرفت.

سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در بازدید از امکانات واحد ورامین ـ پیشوا بر ضرورت توسعه و ارتقای دانشکده علوم پزشکی واحد ورامین تأکید کرد و افزود: در دوره مدیریتی جدید به دلیل درک بالای مسئولان نسبت به حوزه علوم پزشکی، تسهیلاتی در استان تهران نسبت به تأسیس و ارتقای درمانگاه‌ها، مراکز مشاوره و توسعه امکانات پزشکی درنظر گرفته شده و ما نیز تمام توان خود را در پیاده‌سازی و اجرایی‌شدن اقدامات موثر در راستای توسعه و ارتقای آموزش، پژوهش و فرهنگ، کیفیت آموزش، حوزه سلامت و علوم پزشکی به کار خواهیم برد؛ چراکه توسعه و استفاده از امکانات شهرستان‌ها تکلیفی است که بر عهده ما گذاشته شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقبال و اشتیاق داوطلبان نسبت به رشته‌های علوم پزشکی اظهار کرد: استقبال خوب داوطلبان در سال جاری نسبت به علوم‌پزشکی نشان‌دهنده این است که علاقه به رشته‌های پزشکی روزبه‌روز به دلیل نیاز جامعه، فراهم بودن بازار کار بیشتر شده و حتی کشورهای همجوار هم با توجه به امکانات موجود در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به عقد قرارداد و تفاهم‌نامه در تکاپو هستند.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران تبیین کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه استان تهران امکانات بالقوه بسیاری موجود است که با برنامه‌ریزی و استفاده از این ظرفیت‌ها می‌توانیم علاوه بر جذب دانشجو در حوزه علوم پزشکی نسبت به ارائه خدمات سلامت به هموطنان سهیم باشیم.

حامد زارعی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا نیز با ارائه گزارش از روند فعالیت و اقدامات صورت گرفته این واحد دانشگاهی در حوزه علوم پزشکی، توضیحاتی درباره شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران، جمعیت، امکانات و شرایط واحد ورامین ارائه کرد و با توجه به ظرفیت موجود در این واحد دانشگاهی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت و ارتقای دانشکده علوم پزشکی و ارائه خدمات سلامت به مردم این منطقه باشیم.

 در این جلسه نسبت به تکمیل و تبادل کادر هیئت‌علمی رشته‌های پرستاری گرایش داخلی و خارجی، بهداشت عمومی و روانشناسی سلامت، روانشناسی عمومی و پزشکی قانونی رشته حقوق به منظور ارتقا و توسعه رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین قوانینی مصوب شد. همچنین مقرر شد با استفاده از امکانات و فضای آموزشی موجود در این واحد دانشگاهی نسبت به تأسیس و راه‌اندازی مراکز سلامت و روانشناسی و نیز برگزاری کلاس‌های علوم پایه پزشکی اقداماتی صورت پذیرد.

 


( ۴ )

نظر شما :