رفع نیازهای علمی و تحقیقاتی حوزه کشاورزی با طرح ۲۰۰ پایان‌نامه‌ مسئله‌محور

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۲ کد : ۶۵۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۸۱

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی ورامین - پیشوا و قرچک گفت: این دانشگاه با طرح ۲۰۰ موضوع در قالب پایان‌نامه‌های مسئله‌‌محور سهم قابل توجهی در رفع نیازهای علمی و تحقیقاتی حوزه کشاورزی در منطقه و کشور داشته است.

حامد زارعی درباره اجرای طرح پایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا و قرچک و تأثیر فعالیت‌های دانشگاه بر محیط شهر اظهار کرد که این واحد دانشگاهی تاکنون با طرح و به‌خاتمه رساندن بیش از ۲۰۰ موضوع در قالب پایان‌نامه‌های مسئله‌‌محور در حوزه فعالیت‌های کشاورزی توانسته سهم قابل توجهی در رفع نیازهای علمی و تحقیقاتی حوزه کشاورزی در منطقه و کشور ایفا کند.

زارعی بیان کرد که در طرح پایش ۴۰ واحد دانشگاهی ویژه‌برنامه علمی دارند و یکی از آنها واحد ورامین است که برنامه علمی کشاورزی به آن تخصیص داده شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین - پیشوا و قرچک ادامه داد: با وزارت جهاد کشاورزی برای تکمیل این برنامه کار کردیم که نتیجه آن در قالب دفترچه‌ای با عنوان کتابچه نظام موضوعات برنامه علمی کشاورزی و امنیت غذایی چاپ شده است.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام‌شده برای ترغیب دانشجویان به انتخاب موضوعات پایان‌نامه از طریق طرح پایش، اکنون دانشجویان حوزه کشاورزی درحال گذراندن مراحل تصویب پروپوزال در زمینه‌های پژوهشی هستند. امید آن می‌رود که در آینده‌ای نزدیک این موضوع باعث حل مشکلات حوزه کشاورزی در منطقه و کشور شود.


نظر شما :