مجامع حقوقی طبق قوانین بین‌المللی با حرکت ضداخلاقی نشریه فرانسوی برخورد کنند

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۵ کد : ۶۵۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۹۱
بیانیه دانشگاهیان دانشگاه آزاد ورامین- پیشوا؛

مجامع حقوقی طبق قوانین بین‌المللی با حرکت ضداخلاقی نشریه فرانسوی برخورد کنند


دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک در بیانیه‌ای از مجامع حقوقی و قانونی درخواست کرد طبق قوانین بین‌المللی با حرکت ضداخلاقی نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام(ص) قاطعانه برخورد کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک در پی اهانت به ساحت نورانی پیامبر اکرم (ص) و قرآن مجید بیانیه‌ای صادر کرد و از مجامع حقوقی و قانونی درخواست کرد طبق قوانین بین‌المللی با این اقدامات موهن قاطعانه برخورد کنند.

در متن این بیانیه آمده است: حرکت رذیلانه، ضدانسانی و ضداخلاقی اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام(ص) و کتاب مقدس و آسمانی قرآن عظیم توسط نشریه‌ای فرانسوی، فضای منفوری را ایجاد کرد و هر صاحب دردی را برآن می‌دارد تا به روشنگری پرداخته و این اقدامات اهانت‌آمیز و رذیلانه را سم‌زدایی و محکوم کند.

در این بیانیه عنوان شده است: قلم‌های زهرآگین، زبان‌های دشنام‌دهنده و حرکت‌های اختلاف افکن که در برخی کشورهای غربی در سال‌های گذشته بارها مشاهده شده، بار دیگر عواطف و احساسات همه مسلمانان؛ بلکه همه موحدین و متدینین را جریحه‌دار و آزرده ساخت و حکایت از سقوط مدعیان تمدن و انسانیت دارد.

در ادامه این بیانیه تأکید شده است:‌ استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک با ابراز انزجار از این اقدام جاهلانه و محکوم کردن آن از آزادی‌خواهان و پیروان ادیان الهی و همه انسان‌های بصیر جهان به‌ویژه نخبگان و دانشگاهیان انتظار دارد تا با محکومیت این اقدامات سخیفانه در پوشش آزادی بیان، با روشنگری و آگاهی بخشی، از تکرار این اقدامات شنیع جلوگیری کنند.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: همان‌گونه که مقام معظم رهبری تأکید فرمودند ملت‌های اسلامی با حفظ هوشیاری، هرگز دشمنی‌های سیاستمداران و سردمداران غربی به اسلام و مسلمین را فراموش نکرد و از مجامع حقوقی و قانونی انتظار می‌رود، طبق قوانین بین‌المللی با این اقدامات موهن، قاطعانه برخورد کنند.


نظر شما :