همکاری دانشگاه و صنعت برای تربیت دانشجویان مهارتی ضروری است

۰۱ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۹ کد : ۷۶۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۹۱

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک گفت: همکاری تنگاتنگ دانشگاه و صنعت برای ورود به عرصه دانشگاه‌های نسل چهارم و کارآفرین و تربیت دانشجویان مهارتی ضروری است.

همکاری دانشگاه و صنعت برای تربیت دانشجویان مهارتی ضروری است

کیان پهلوان‌افشاری در جلسه‌ای به میزبانی مدیریت شهرک‌های صنعتی استان تهران اظهار کرد: برای ورود به عرصه دانشگاه‌های نسل چهارم و کارآفرین و تربیت دانشجویان مهارتی، بدون تردید همکاری تنگاتنگ دانشگاه و صنعت بر اساس این سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی ضروری است.

وی با تأکید بر لزوم تقویت و توسعه فعالیت‌های مشترک دانشگاه و صنعت عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های حوزه برون دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا، عملیاتی شدن و بهره‌مندی از همه ظرفیت‌ها با هدف شناسایی و حل معضلات موجود در شهرک‌های صنعتی است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک ایجاد همکاری‌های علمی در راستای ارائه خدمات تخصصی، مشاوره‌ای، فنی و پژوهشی را ازجمله اهداف تعاملات پیش رو برشمرد و گفت: بستر دانشگاه و صنعت هموارترین مسیر برای تحقق شعار دانشگاه پژوهش محور است که این موضوع با ارتقای مهارت افزایی و اشتغال‌زایی برای دانشجویان، متناسب با نیازهای صنعتی و کسب‌وکار مرتبط با رشته تحصیلی محقق می‌شود.

پهلوان‌افشاری درباره اهداف تقویت ارتباط دانشگاه و شهرک‌های صنعتی عنوان کرد: توسعه فعالیت‌های فناورانه از طریق بهره‌برداری حوزه صنعت از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالفعل و بالقوه دانشگاه با هدف تولید دانش فنی و تبدیل آن به فناوری روز و تجاری‌سازی آن در بخش‌های مرتبط با نیاز حوزه صنعت، همسوسازی پژوهش‌ها، آموزش‌ها و توسعه زیرساخت‌های تخصصی دانشگاه به سمت پاسخگویی به مطالبات علمی و نیازمندی‌های تخصصی دانشی و فناورانه کشور در بخش‌های مختلف صنعت، سازمان‌دهی، توسعه و پشتیبانی از همکاری مراکز تحقیقاتی مرتبط با حوزه صنعت و شبکه‌های تخصصی پژوهشی علم و فناوری در دانشگاه ازجمله این موارد است.

وی ادامه داد: تعمیق شناخت جامعه علمی از مسائل بخش تولید و جهت‌دهی در انجام آموزش و پژوهش متناسب با نیازها و اولویت‌های این بخش، ایجاد و توسعه ساختارهای پژوهشی، آزمایشگاهی و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز فی‌مابین صنعت و دانشگاه در راستای پاسخگویی به مطالبات و نیازمندی‌های بخش صنعت از دیگر موضوعات محوری این همکاری دوجانبه است.


نظر شما :