وحدت حوزه و دانشگاه با پرهیز از هرگونه شعارزدگی

۲۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۳ کد : ۷۸۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳۲

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک گفت: برای عملیاتی‌شدن وحدت حوزه و دانشگاه باید از هرگونه شعارزدگی پرهیز کنیم.

وحدت حوزه و دانشگاه با پرهیز از هرگونه شعارزدگی

 به‌مناسبت سالروز شهادت «آیت‌الله دکتر مفتح» و گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، کیان پهلوان‌افشاری رئیس دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا و قرچک به‌همراه جمعی از دانشگاهیان علاوه‌بر حضور در حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان ورامین با جمعی از حوزویان برادر و خواهر دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت بیست و هفتم آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: این روز یادآور عروج مجاهدی خستگی‌ناپذیر و عالمی ربانی، شهید مفتح از پیشروان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه است که به‌منظور تکریم از فعالیت‌های اثربخش این شهید عالی‌مقام در راستای تحقق وحدت حوزه و دانشگاه، سالروز شهادتش به این روز نام گرفت.

وحدت حوزه و دانشگاه با پرهیز از هرگونه شعارزدگی

کیان پهلوان‌افشاری با اشاره به این نکته که برای عملیاتی‌شدن وحدت حوزه و دانشگاه باید از هرگونه شعارزدگی پرهیز کنیم، افزود: هر دو قشر دانشگاهیان و حوزویان در جامعه از منزلت و جایگاه والایی برخوردارند و اساساً این وحدت برای نزدیک‌شدن در مبانی معرفت شناختی، ارزش‌های فرهنگی، دغدغه‌ها و حساسیت‌های سیاسی و اجتماعی است که همواره به‌عنوان یک راهبرد اصلی مورد تأکید امامین انقلاب اسلامی بوده است.

وحدت حوزه و دانشگاه با پرهیز از هرگونه شعارزدگی

وی با دعوت از حوزویان برای تعامل مستمر و مؤثر در طول سال در قالب دبیرخانه وحدت حوزه و دانشگاه ادامه داد: بستر و زمینه‌های متنوعی برای این همکای وجود دارد که در اشکال مختلف مانند برگزاری مشترک کرسی‌های آزاداندیشی، برگزاری وبینار و کارگاه‌های مورد نیاز دانشجویان و طلاب، تبادل استادان، انجام پژوهش‌های مشترک و کاربردی از مهم‌ترین این زمینه‌های همکاری است.

به گزارش آنا در ادامه این مراسم تعدادی از مدیران و استادان حوزه و دانشگاه به ارائه پیشنهادهای خود برای تحقق اهداف وحدت حوزه و دانشگاه پرداختند.

وحدت حوزه و دانشگاه با پرهیز از هرگونه شعارزدگی

 


( ۱ )

نظر شما :