تجلیل از بانوان عضو هیئت علمی و کارمند دانشگاه آزاد ورامین-پیشوا

۰۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۳ کد : ۴۶۵ اخبار تصویری اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۳۴۷
به‌مناسبت سالروز ولادت خجسته حضرت فاطمه(س) و بزرگداشت روز زن از بانوان عضو هیئت علمی و کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک تجلیل شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک صبح امروز با تبریک ولادت باسعادت اسوه بانوان عالم حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن به تبیین جایگاه رفیع و مرتبت والای زن و مادر در فرهنگ غنی اسلامی پرداخت و افزود: هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، فرصت ارزشمندی برای قدردانی و تجلیل از مادران و زنان جامعه اسلامی و ترویج ارزش‌ها، فضائل و کرامات بانوی اول اسلام است.

حامد زارعی با تأکید بر جایگاه والای زنان در جامعه، با یادآوری فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری گفت: بی شک اگر زن‌های انسان‌ساز از ملت‌ها گرفته شود، ملت‌ها به شکست و انحطاط خواهند رسید و در جامعه انقلابی ما اگر شأن زن از مرد بیشتر نباشد، کمتر نیست و روی این اصل باید ویژگی‌های زن در زمینه‌های مختلف مانند آموختن علم، جهاد، ارتباط با خانواده و نقش مادری که در تمام اینها زندگی حضرت زهرا(س) یک نمونه است، مورد بررسی و تأمل قرار گیرد.

وی با بیان اهمیت این روز یادآور شد: حضرت زهرا(س) بهانه خلقت است و با قدوم مبارکش شادی و شعف را به قلب پدر مهمان کرد و یقیناً الگویی الهی برای زنان جهان است.

زارعی با تقدیر از زحمات و تلاش‌های بانوان عضو هیئت علمی و کارمند دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: زنان و مادران این مرز و بوم با پیروی از آداب اخلاقی و منش زندگی آن بانو، محیط خانواده و اجتماع خود را نظام می‌بخشند و با نقش‌آفرینی مؤثر در خانواده و مشارکت در امور مختلف جامعه خود، زمینه‌ساز پیشرفت و بالندگی جامعه اسلامی خواهند شد.

در ادامه این نشست حاجیه خانم بتول جنیدی مادر چهار شهید والامقام دوران دفاع مقدس در سخنانی به بیان جایگاه ارزشمند و شخصیت والای حضرت فاطمه(س) به اهمیت الگوپذیری از آن اسوه برتر در زمینه‌ روش‌های تربیت فرزند، غنیمت‌شمردن زمان، تأکید بر تحقق آرمان‌های الهی و دوری‌جستن از دنیاطلبی، حفظ و رعایت حریم‌ها و جایگاه ویژه خانواده پرداخت. در پایان این جلسه لوح تقدیر به همراه هدایای فرهنگی توسط ریاست دانشگاه و حاجیه خانم جنیدی به حاضران اهدا شد.

 

 


( ۳ )

نظر شما :