انعقاد تفاهم‌نامه همکاری واحد با یک شرکت لبنی

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۶ کد : ۷۰۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۴۰

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک گفت: تفاهم‌نامه مشترک یک شرکت لبنی با این واحد دانشگاهی با هدف توسعه زمینه‌های همکاری مشترک و همه‌جانبه علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها منعقد شد.

حامد زارعی در تشریح تفاهم‌نامه مشترک شرکت لبنی تین(دامداران) با دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا اظهار کرد: این تفاهم‌نامه با هدف دسترسی و به‌کارگیری دانش فنی و فناوری روزآمد در اجرای طرح‌های پژوهشی، مطالعاتی، توسعه‌ای، کاربردی، مشاوره‌ای و آموزشی در موضوعات مرتبط با نیازهای شرکت و به‌منظور دستیابی به دانش مربوط و فناوری‌های مورد نیاز شرکت منعقد شده است.

وی درباره محورهای اصلی تفاهم‌نامه عنوان کرد: انجام طرح‌های تحقیقاتی و توسعه فناوری مورد نیاز، ایجاد زمینه‌های مناسب برای بهره‌گیری از توانمندی‌ها و خدمات از قبیل تجهیزات پژوهشی، برگزاری نشست‌ها، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی حسب اعلام نیاز طرفین، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با موضوعات مرتبط با فعالیت‌های شرکت، راه‌اندازی دفتر ارتباطی شرکت در دانشگاه، برگزاری نشست‌های علمی مشترک، انتقال تجربیات و نیازهای شرکت به دانشگاه و بالعکس و تبادل افکار و اطلاعات از مهم‌ترین موضوعات محوری تفاهم‌نامه همکاری است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک ادامه داد: ترجمه، تألیف و چاپ مقالات و کتب و انتشار نشریات مورد نیاز شرکت، ارائه برنامه توسعه فناوری و مشاوره علمی و پژوهشی برای پروژه‌های مطالعاتی و پژوهشی شرکت بر حسب مورد، مشاوره در زمینه شناسایی و تعریف نیازهای پژوهشی و فناوری شرکت، همکاری درباره معرفی استادان و متخصصان مورد نیاز شرکت، همکاری در زمینه فناوری اطلاعات و نرم‌افزارهای تخصصی و همکاری در ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های تحصیلات تکمیلی از دیگر محورهای اصلی این تفاهم‌نامه است.

زارعی گفت: در این تفاهم‌نامه مقرر شد، ذیل برنامه علمی کشاورزی و امنیت غذایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک پس از احصای چالش‌های شرکت برای تدوین کتابچه نظام موضوعات برنامه علمی شیر و فرآورده‌های لبنی اقدام کند.

دبیرخانه هماهنگی، برنامه‌ریزی‌ها و ارزیابی و پایش اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، دبیرخانه برنامه علمی کشاورزی و امنیت غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا است.


( ۱ )

نظر شما :