تحقق اهداف گام دوم انقلاب با هم‌افزایی و پیشتازی در فعالیت‌های علمی

۰۴ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۵ کد : ۷۷۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۶۵

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک گفت: هم‌افزایی و پیشتازی در فعالیت‌های علمی کشور موجب می‌شود تا اهداف بیانیه گام دوم انقلاب که دستیابی به مرجعیت علمی کشور است، محقق شود.

تحقق اهداف گام دوم انقلاب با هم‌افزایی و پیشتازی در فعالیت‌های علمی

کیان پهلوان‌افشاری در دیدار با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان تهران با تبریک ولادت نورانی پیامبر صلح و دوستی حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) و با توجه به برکات نامگذاری هفته وحدت که با اندیشه بلند و تفکر وحدت‌آفرین امام راحل صورت گرفت، اظهار کرد: بیش از هر زمان دیگری ضرورت یک‌صدا بودن، اتحاد و وحدت امت واحده اسلام، نیاز اصلی مسلمانان در دنیای امروز است.

وی با اشاره به سخنان راهبردی مقام معظم رهبری در اجلاس وحدت اسلامی و مسئولان نظام اسلامی ادامه داد: ایشان به امر وحدت به‌عنوان یک امر اصولی نه صرفاً تاکتیکی اشاره داشتند و اینکه تا چه میزان یکپارچگی امت اسلامی به‌عنوان عنصری ذی‌قیمت در خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان و معاندان اسلام عزیز مؤثر است.

تحقق اهداف گام دوم انقلاب با هم‌افزایی و پیشتازی در فعالیت‌های علمی

ضرورت مجهزشدن دانشجوی بسیجی به سلاح دانش و بصیرت

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک به فلسفه پیدایش بسیج برمبنای نگاه حکیمانه امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: اینکه چرا امام راحل از تشکیل ارتش بیست میلیونی و آن هم در کمتر از یک ماه پس از تسخیر لانه جاسوسی صحبت می‌کنند، جای تأمل و دقت است.

پهلوان‌افشاری با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص حرکت و پیشتازی در مسیر علم و دانش عنوان کرد: هم‌افزایی و پیشتازی در فعالیت‌های علمی کشور موجب می‌شود تا اهداف بیانیه گام دوم که دستیابی به مرجعیت علمی کشور است، محقق شود.

وی لزوم مجهزشدن دانشجوی بسیجی به سلاح دانش و بصیرت را لازمه جوان انقلابی در تراز انقلاب اسلامی برشمرد و اضافه کرد: بسیج دانشجویی از اصلی‌ترین نهادهای اثرگذار جامعه دانشگاهی است که برای اثربخشی مناسب نیاز است، دانشجوی این عرصه برای رویارویی و مقابله با چالش‌های مختلف، دانش خود را از حیث فناوری، علمی و علم تحلیل مسائل ارتقا دهد.

تحقق اهداف گام دوم انقلاب با هم‌افزایی و پیشتازی در فعالیت‌های علمی

در ادامه محمد حسن‌پور مسئول بسیج دانشجویی استان تهران با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و قرچک به محورهای اصلی فعالیت‌های بسیج در دانشگاه‌ها اشاره و بر مشارکت حداکثری برای خدمت به مردم و اعتلای نظام جمهوری اسلامی تأکید کرد.


نظر شما :